Relaxační zóna v centru města u Ostrůvku zná svoji finální podobu. „V letošním roce se opraví schodiště včetně doplnění zábradlí. Část plochy u řeky se vydláždí kamennými kostkami, vysadí se rostliny a samozřejmě umístí mobiliář,“ sdělila mluvčí radnice Zuzana Najtová. Náplavka je projekt participativního rozpočtu, o kterém si rozhodli místní. Město na ni vyčlenilo 300 tisíc korun.

Na Edenu v Bystřici nad Pernštejnem si užili Slavnosti brambor.
Přehlídka koní, traktory, řemesla a brambory. Takové byly slavnosti na Edenu

Velké Meziříčí plánuje do budoucna náplavku rozšířit. „Nápad nás natolik nadchl, že jsme se dohodli s naší zahradní architektkou, aby připravila vizualizaci na úpravu celého prostoru na soutoku řek. Letos se vytvoří část, na kterou postačí finance z participativního rozpočtu. V dalším roce bychom rádi uvolnili prostředky na rozšíření náplavky," uvedl ještě před volbami starosta města Alexandros Kaminaras. V plánu je také bezbariérový vstup na náplavku a další lavičky.

Rozšířením náplavky se bude investorské oddělení zabývat v průběhu příštího roku. „Letos jsme zajistili povolení od Povodí Moravy. Po jeho doručení jsme zase zhotovitelskou firmu, která v říjnu začne a do zimy předá hotovou první část městské náplavky," doplnil za oddělení investorské činnosti Jaroslav Hladík.