„Ve Vysočina areně se sešlo 237 traktorů značky Zetor. Překonali jsme i rekord z Velkých Bílovic, kde se sešlo 232 traktorů, ale všech značek. Šlo hned o několik rekordů – počet zetorů na místě, v řadě i v pohybu, všechny zetory se totiž zúčastnily i spanilé jízdy,“ netajil se nadšením duchovní otec této akce Milan Hájek z Moreau Agri Vysočina.

Lidé na místech, kterými kolona zetorů projížděla, se na vlastní oči mohli přesvědčit o tom, že spojení biatlon a zemědělaká technika není dáno pouze místem konání akce. „V traktoru v čele kolony jel trenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář a hned za ním v dalším traktoru jel biatlonista Ondřej Moravec,“ vysvětlil Milan Hájek.

Zetor show si ovšem nekladlo za cíl pouze překonávání rekordů. Příchozí mohli ve sportovním areálu obdivovat starou i novou zemědělskou techniku. „Prezentovaly se i zemědělské školy a učiliště, které lákaly nové studenty. Svá vystoupení předvedli i bikeři a diváci si mohli vychutnat také Manitou show, při níž tovární jezdec předvedl jízdu po dvou kolech a další dovednosti svého stroje. A uskutečnila se i autogramiáda některých členů biatlonového týmu,“ popsal některé z bodů neobvykle bohatého programu Milan Hájek.