Za projektem stojí tamní školské zařízení Chaloupky, které na záměr získá devadesát tisíc korun. Místní tam hodlají vysadit zelený pás s bylinkami, trvalkami a keři, čímž propojí vnitřní učebny s venkovním prostorem terapeutického areálu, který vznikl přestavbou starého statku. Slouží pro sociální rehabilitaci znevýhodněných osob, ale také pro výuku environmentálních programů a různé akce určené pro veřejnost.

„Silnou stránkou žadatelů byla především snaha zapojit handicapované klienty a také seniory. Líbí se nám i pěkné druhové složení trvalek,“ ocenil projekt ředitel Nadace Partnerství, která grantový program vyhlásila již pátým rokem, Petr Kazda.

Masopustní průvod.
Víkendové tipy Žďárského deníku: Masopustní reje v městech i obcích vrcholí

Na výsadbu dojde v průběhu letošního roku. „Bude to na konci léta, zhruba na přelomu srpna a září, a aktivně by se při sázení mělo zapojit několik desítek lidí,“ uvedla vedoucí balinského ekocentra Jana Audy.

V pátém ročníku grantového programu Nadace Partnerství za podpory MOL Česko hodnotitelé vybírali z celkem 63 žádostí. Mezi jednadvacet úspěšných žadatelů z deseti krajů, jejichž projekty doplní veřejná prostranství o zeleň a vodní prvky, rozdělili přes 1,4 milionu korun.

Poliklinika ve Žďáře nad Sázavou.
Neukázněný důchodce dal popud ke zřízení rozhlasu. Uvázal psa a zmizel