„Víc sněhu už tam nedáme, je ho tam tentokrát tak čtyřicet až pětačtyřicet tisíc kubíků. Sněhová děla uklidíme, už letos zasněžovat určitě nebudeme. V nejbližších dnech sníh zakryjeme štěpkou,“ potvrdil Karel Klapač ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě.

Technický sníh ukrytý v zásobníku bude použit na vytvoření lyžařských tratí v následující zimní sezoně. V příštím roce se v Novém Městě na Moravě uskuteční dva světové poháry – Světový pohár v běhu na lyžích, který by se měl konat v lednu 2020 a Světový pohár v biatlonu, ten je naplánován na dny od 2. do 8. března 2020. „Na závody potřebujeme dostatek sněhu a skvěle upravené tratě,“ poznamenal Karel Klapač.

Ani na amatérské běžkaře, kteří si oblíbili bílou stopu ve Vysočina Areně, ale lidé ze sportovního klubu nezapomínají. Hodně bude ale záležet na počasí. „Pokud nám počasí bude přát, připravíme tratě co nejdříve. Sněhovými děly nastříkáme technický sníh přímo na ně. Sníh v zásobníku bychom si rádi ponechali jako rezervu pro plánované závody,“ uvedl Karel Klapač.