„Kromě posledních novinek, jako je například kompletní edice Lego City Džungle z letošního roku nebo Polární výzkum z roku minulého, jsou vystaveny i sběratelské edice, které se již nevyrábějí,“ uvedla ředitelka meziříčského muzea Irena Tronečková.

Mezi již nevyráběné hračky patří kostky z edice Lego Baby Primo, které byly určeny dětem od šesti měsíců do dvou let. Sériová výroba započala v roce 1995 a ukončena byla o deset let později. Vystaven je i sběrač kostek ve tvaru krokodýla, který byl účinným pomocníkem při sbírání kostiček z podlahy.

Sto padesát nových stromků vysázeli o prodlouženém víkendu členové Mysliveckého sdružené Sněžné. Za pár let v létě poskytnou dřeviny stín unaveným poutníkům, na podzim osvěží zralým ovocem.
OBRAZEM: Myslivci olemovali cestu novým stromořadím

Na výstavě nezůstala opomenuta ani filmová tvorba. Návštěvníci si mohou prohlédnout dům ze seriálu Simpsonovi či vozidlo s předními představiteli z filmu Návrat do budoucnosti.
„Ve výstavní sále je připraven i dětský koutek, kde si děti mohou z připravených kostiček skládat dle vlastní fantazie,“ upozornila Irena Tronečková.

Výstava Svět kostiček bude k vidění do 14. ledna 2018. Otevřeno je každý den kromě pondělí, a to od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Provozní doba během vánočních svátků bude upřesněna na webových stránkách muzea www.muzeumvm.cz. Dospělí zaplatí 40 korun, děti od dvou let 20 korun a nejmenší děti do dvou let mají vstup na výstavu zdarma.

Muzeum Velké Meziříčí
Zámecké schody 1200/4
email: muzeumvm@muzeumvm.cz
web: www.muzeumvm.cz
rezervace prohlídek: 778 777 169  
Otevírací doba: denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin
Vstupné: 40 korun dospělí, 20 korun děti (od 2 let)