„Vloni jsme se jako spolek dobrovolných hasičů nezapojili, letos jsme ale byli osloveni, tak jsme do toho šli. Sám jsem překvapený, kolik lidí pořád chodí,“ řekl jeden z hlavních organizátorů skupinového holení v novoměstské hasičské zbrojnici Ondřej Novák.

„K hasičům z novoměstského okrsku se připojila i směna Cé ze Stanice hasičského záchranného sboru Velké Meziříčí. Všichni členové přispěli na akci finančně a pět členů se účastní i osobně,“ doplnil Ondřej Novák.

Většina kníráčů se už nemohla dočkat, až svou mužnou ozdobu opět shodí. „Knír jsem si nechal růst 28. října a jsem strašně rád, že už to konečně půjde dolů,“ přiznal se Petr Ondra, dobrovolný hasič z Rokytna.

„Můj knír rostl taky od konce října, rostlo to rychleji, než jsem očekával. Nejsem na to zvyklý, takže se taky těším, až ho shodím,“ připojil se Ondřej Novák.

Další z odvážlivců, kteří svou tvář svěřili k oholení studentům Střední školy obchodní a služeb Žďár nad Sázavou, ocenil nápad zrealizovat skupinové holení právě v hasičské zbrojnici. „Ze Slavkovic nás dojelo hned několik, akce v hasičské zbrojnici nás oslovila o něco více než podobná věc na jiném místě. Je nám to bližší,“ poznamenal Josef Košík ze Sboru dobrovolných hasičů Slavkovice.

Mezi kníráči a čerstvě oholenými se neustále pohybovala i mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková, která to takříkajíc všechno spískala. „Zkusila jsem hasiče oslovit a nezklamali. Věřila jsem, že se zapojí, právě oni jsou těmi, kteří pravidelně věnují veřejnosti svůj čas navíc. Jsou úžasní,“ netajila se obdivem k hasičské soudržnosti Tamara Pecková.

„Kdo to nestihl, může se přijít nechat oholit ve čtvrtek 28. listopadu mezi 9. a 16. hodinou na recepci chirurgie novoměstské nemocnice. A kdo by snad nestihl ani tento termín, tak bude mít ještě možnost přijít 30. listopadu od 17.30 hodin na žďárský zimní stadion,“ připomenula Tamara Pecková.