„Dostali jsme sponzorský dar od Coopru ve výši téměř tři sta tisíc korun. Vzhledem k tomu, že některé přístroje tady jsou staré třeba i osmnáct let, je nutné postupně pořizovat nové. U tohohle přístroje je možné zároveň zapojit třeba i dvě léčby najednou, takže je to vlastně polovina času i pro pacienty, což je velkou výhodou,“ uvedla ředitelka polikliniky Ilona Komínková.

„Je to taková menší krabička a její používání může intuitivně připomínat manipulaci s mobilem, když na něj klikáte. Jsou tam takové barevné ikonky, takže je to možná logičtější než u těch starších přístrojů, kde se pořád něco motalo,“ dodala s úsměvem ředitelka.

Přístroj umožňuje současnou aplikaci elektroléčby, magnetoterapie a ultrazvuku. Mimo toto zařízení obdržela poliklinika i nové terapeutické lehátko, které je určené ke cvičení Vojtovy metody.

„Jedná se o kombinovaný přístroj, takže z něj můžeme podávat elektroterapii i ultrazvukovou terapii. Dají se na něm nastavit různé druhy elektro procedur. Nejčastěji se používají pro snížení bolesti, zlepšení prokrvení nebo při hojení poúrazových stavů. Dále ten magnet je vlastně klasická magnetoterapie. Ovšem tenhle je přenosný a jednodušší pro aplikaci. Má několik programů, které se používají podle diagnóz,“ přiblížila fungování přístroje vedoucí rehabilitace Martina Topinková.

V blízké době plánuje vedení polikliniky další obnovy. Koncem roku začne budování nové vodoléčby na rehabilitaci. Do budoucna jsou v plánu investice do oddělení RTG, pro které je nutné pořídit nový skiagrafický rentgen.

ALENA DOLNÍČKOVÁ