Celkově se mistrovství zúčastnilo patnáct dvouposádkových lodí, které patří k české špičce. K těmto reprezentantům se v sobotu a neděli ještě přidali závodníci ex olympijské lodní třídy Evropa a olympijské třídy Laser Radial. Celkově bylo k vidění přes padesát plachetnic.

Podmínky jsou na Velkém Dářku více než příznivé. Nejen vstřícnost a pohostinnost místního jacht klubu je mezi jachtaři již vyhlášená, ale i povětrnostní podmínky jsou nejlepší v celé České republice. Během pátku a soboty panovaly perfektní podmínky. Letní teploty a silný vítr připomínal přímořské podnebí. Někteří závodníci se nevyhnuli i převrácení lodě. I toto pořadatelé měli důkladně nacvičeno. „Veškerý pořadatelský tým na vodě je vyškolen. Vodní hladinová služba již je standardně součástí jakýchkoli jachtařských akcí, proto i rodiče uvažující o vhodném sportu pro své ratolesti se nemusí bát,“ řekl hlavní rozhodčí Richard Kafka.

Mistroství ČR vyhrála se značným náskokem posádka manželů Chalupníkových z Břeclavi. Místní posádka ve složení Hofmann-Petřík se umístila na sedmém místě.

Ve třídě Evropa zvítězil Marek Směšný a ve třídě Laser Radial si dojel pro výhru Benjamín Přikryl.

Roman Kafka