„V dnešní době stále existují malá nádraží, která nemusí na první pohled vypadat moderně, nemusí nabízet řadu služeb a mihnou se v nich jen desítky cestujících denně, ale i přesto svou roli plní dostatečně a lidé se tam rádi vrací. U nás v Rozsochách si tu a tam někdo vychutnává čekání na vlak s knihou v ruce, další se regeneruje překrásným výhledem do okolí, někdo tu vystoupí z vlaku, aby byl za pár kroků v nitru čisté přírody, další si sem do kopců vlakem vyvezou jízdní kolo, aby se zpět domů vraceli převážně z kopců dolů,“ popsal Miloš Stloukal, který nádraží v Rozsochách do soutěže nominoval.

Také v objektu od roku 2011 žije, opečovává jej a plní si tak zároveň svůj životní sen - obývat malé venkovské nádraží. „Před nedávnou dobou majitel zainvestoval do výměny dveří a oken, následně i původní střešní krytiny, což mě velice potěšilo, a nádražní budova velice „prokoukla“. S nadšením tu bydlím a pečuji o dům a okolí, aby i téměř 115 let staré nádraží bylo stále pěkné a zachovalo se tu pro další generace,“ přiblížil Miloš Stloukal.

Nádražní budova v Rozsochách leží u železniční trati 251 Žďár nad Sázavou - Nové Město na Moravě - Tišnov, přičemž tudy po trati, které se říká Tišnovka, první vlak projel 18. června 1905.

Kromě elektronického hlasování na webu je možné posílat hlasy pro nádraží i písemně, a to prostřednictvím podpisových archů. K tomu ve snaze podpořit „svoje“ nádraží, které v soutěži soupeří s Božejovicemi, Čeladnou, Čelákovicemi, Frýdlantem nad Ostravicí, Harrachovem, Kouty nad Desnou, Kynšperkem nad Ohří, Slezskými Rudolticemi a Železnou Rudou – Alžbětínem, přistoupili také v rozsošském obecním úřadu, kde je možné archy podepsat.

Vítěz soutěže Nejkrásnější nádraží České republiky 2019 bude vyhlášen 12. listopadu v Senátu Parlamentu ČR.