Matkám přibyla v době koronavirové pandemie navíc role učitelky. Společně s dětmi musely zvládat distanční výuku. „Přibylo jim také vaření a další činnosti,“ poznamenává Jana Kamarádová z Rodinného centra Srdíčko.

Děti byly neustále doma, což pro jejich mámy znamenalo, že kromě vlastního zaměstnání musely vyřešit také jejich výuku, nakrmení i zábavu. Postarat se jim o čisté prádlo a další nezbytnosti, které mnozí berou jako samozřejmost. „Výstava je takové malé poděkování maminkám, které dělají jednu práci v zaměstnání, a pak ještě mají takzvaně druhou směnu doma. Tam dělají spoustu věcí, které někdy ostatní považují za běžné a samozřejmé, a často je přehlížejí,“ souhlasí žďárský fotograf.

Pěticípou hvězdu i desku s písmeny psanými v azbuce někdo vytrhl a pohodil za pomník, pod kterým je pohřbený i tatínek Liboslava Zrůsta.
Památník s pěticípou hvězdou u Fryšavy někdo poničil, případ řeší policie

Výstava, která se otevře v pátek 18. června v Rodinném centru Srdíčko v budově žďárské polikliniky, bude k vidění až do konce září. Kromě fotografií matek si tam návštěvníci mohou prohlédnout také obrázky dětí, které jednotlivé snímky doplňují. „A je tam i věta maminky a věta dítěte vztahující se k té době i k mamince,“ dodává Milan Šustr.