„Akce má u nás už mnoho let trvající tradici. Dříve byla primárně zaměřená na rozvoj čtenářské gramotnosti, postupem času jsme se ale snažili ji oživit vždy nějakým stěžejním tématem. Letos to je volba povolání, proto se programu kromě žáků prvního stupně účastní i někteří osmáci a deváťáci, jichž se toto téma bezprostředně týká,“ přiblížila Marta Novotná, ředitelka Základní školy v Nížkově. Zároveň ale zdůraznila, že čtenářský prvek z akce rozhodně nemizí – čtení před spaním ve škole nemůže chybět.

Jednotlivá povolání, o nichž se mohly děti ve čtvrtek dopídit základní informace i méně známé zajímavosti, jim představili rodiče některých školáků a další dobrovolníci. Školáci, z nichž mnozí dorazili na akci v maskách představujících jejich vysněné zaměstnání, navštívili na své trase po školní budově například mladého pekaře Martina Dolského.

„Já asi nejsem úplně typický pekař – studoval jsem humanitní vědy. Loni v létě jsem si ale řekl, že bych rád zkusil i nějaké řemeslo, a tak jsem se dostal k pekařině,“ popsal netypickou cestu k voňavé práci Martin Dolský. Pečení chleba se věnoval v tehdy nově otevřené pekárně Veselo v Jihlavě. Denně pod jeho rukama vznikalo sto dvacet chlebů, v pátek na dvě stovky.

Pekařiny nechal kvůli vstávání

Práce jej bavila, ale nevyhovovalo mu noční vstávání, aby bylo na ráno napečeno. „Takže jsem u toho vydržel zhruba osm měsíců, ale bavilo mě to moc – přece jen je skvělé, když člověk za sebou hned vidí to, co vytvořil. Pokud se k pečení ještě vrátím, určitě to ale bude přes den,“ konstatoval se smíchem mladý muž, který nyní zvažuje cestu do ciziny nebo další studium.

Děti mohly na stanovišti pekaře mimo jiné zjistit, co patří do těsta, vyzkoušet si pletení housek nebo ochutnat některé již hotové sladké i slané výtvory. Kolem jídla se to točilo rovněž na stanovišti řezníka – školáci se tam například dozvěděli, jak vznikají tlačenky, salámy nebo jitrnice, a některé výrobky mohli i ochutnat. Nechyběla ani ukázka jednotlivých druhů masa nebo řeznického náčiní.

Na dalších zastávkách roztroušených v areálu nížkovské školy čekala malé sběrače informací i práce se dřevem pod dozorem truhláře či exkurze do školní kuchyně spojená s výrobou pomazánky na večerní svačinu na stanovišti kuchařek. Děti se seznámily také s nepříliš známým povoláním paznehtáře, který pečuje o kopyta krav, vojáka nebo včelaře. Jak vzniká oblečení, jim pak přiblížila švadlena.

„Já bych chtěl být fotbalista. Dřív jsem fotbal hodně hrál a i teď mě baví,“ nechal se slyšet sedmiletý druhák Kryštof. Jeho šestiletý kamarád, prvňák Daniel, má také jasno. „Chci být vojákem. Určitě by se mi to líbilo, hlavně to střílení,“ prohlásil školák.