I v letošním roce peníze podpoří onkologicky nemocné děti. „Šek je na 280 tisíc korun, jak ale budou peníze přesně rozděleny, ještě nebylo rozhodnuto,“ sdělil Aleš Wasserbauer, který sám kvůli rakovině před časem přišel o nohu. „Do zapečetěné pokladničky se navíc ještě vybralo celkem 65 320 korun,“ doplnil pořadatel.

Část peněz bude věnována nadačnímu fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a dětskému oddělení novoměstské a jihlavské nemocnice, a to na pořízení vybavení, které malým pacientům pobyt v nemocničním zařízení zpříjemní. 

Strojírenský a metalurgický podnik Žďas.
Dceřiná firma společnosti ŽĎAS získala významný kontrakt za 9,44 milionu

Na start se u žďárské Pilské nádrže v sobotu postavilo minimálně 386 účastníků. „Těch 386 cyklistů se podepsalo na startovní listinu, ale celkem jich bylo více. Někteří se nepodepsali, protože se jim nechtělo u listiny stát frontu, jiní se zase různě odpojovali či připojovali po trase,“ přiblížil Wasserbauer s tím, že nebylo nutné zvládnout celou zhruba 65 kilometrů dlouhou cestu. 

V čele pelotonu opět jeli Aleš Wasserbauer a Jozef Zimovčák, mistr světa v jízdě na vysokém kole a zakladatel celorepublikové akce Na kole dětem. Přispět bylo možné zaplacením dobrovolného startovného, případně přímo do zapečetěné kasičky, která s cyklisty absolvovala celou trasu. Do sbírky jako partneři přispívají také Žďár nad Sázavou, Svratka, Sněžné a Nové Město na Moravě, kde jsou již tradičně zastávky, a také množství dalších dárců. Cesta, která začínala a končila u Pilské nádrže, účastníky cyklojízdy provedla přes Světnov, Svratku, Křižánky, Sněžné, Tři Studně, Nové Město na Moravě zpátky do Žďáru.

„Dopoledne se jelo pěkně, největší horko začalo až odpoledne, ale bylo to lepší, než kdyby nám na cyklojízdu pršelo. Letos se jí zúčastnilo opravdu hodně cyklistů, a to i dětí. Byl tam například také pán, kterému je 86 let, jel na elektrokole, ale zvládl celou trasu. Také se cyklojízdy zúčastnil jezdec na handbiku, který rovněž jel celou trasu, což je také skvělý výkon,“ doplnil Aleš Wasserbauer.

Do Chlumětína se sjela více než stovka různých strojů.
Babety o víkendu obsadily silnice Novoměstska