„Lidé z Mostišť si stěžovali, že někteří neukáznění řidiči porušili zákaz vjezdu a naprosto neukázněně vjeli na cyklostezku vedoucí do jejich obce,“ uvedl starosta Velkého Meziříčí František Bradáč.

Do Mostišť vede objízdná trasa kvůli opravě mostu, který podemlela voda, a tak došlo k jeho uzavření. Podle slov Františka Bradáče je náhradní cesta poměrně dlouhá, proto nejspíš lidé za volantem vymysleli zkratku přes cyklostezku. „Tak trochu jsme čekali, že k tomu může dojít,“ poznamenal starosta. „Naštěstí se ale nikomu nic nestalo,“ dodal František Bradáč.

Jakmile se objevila první vozidla na stezce, kde se mohou pohybovat i děti, velkomeziříčská radnice zajistila na místě kontrolu jak městskou policií, tak Policií České republiky. „Policisté cyklostezku hlídají a další automobily už by se na ní neměly objevit,“ informoval místostarosta Velkého Meziříčí Josef Komínek.

Objížďka potrvá minimálně do konce prázdnin. Podle kraje Vysočina, který je investorem rekonstrukce záplavami porušeného mostu, by první polovina mostu měla být průjezdná v závěru měsíce srpna, druhá polovina potom o něco později. „Bylo by dobré, aby byl most otevřený co nejdřív. Je to poměrně důležitá silnice, po které se jezdí do nemocnice,“ uzavřel starosta Velkého Meziříčí Bradáč.

Lucie Pátková