„Dostali jsme vyjádření dopravní komise kraje k našemu návrhu. Odsouhlasili půlmilionový příspěvek, jehož schválení musejí ještě podpořit krajští zastupitelé, aby mohl být zakomponován do krajského rozpočtu na příští rok,“ informoval starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Kruhový objezd na místě poněkud nepřehledné, i když jenom několik let staré křižovatky, by měl stát zhruba jeden milion korun. Pokud by polovinou potřebných peněz přispěl kraj, druhou Bystřičtí zaplatí z městské pokladny.

S půlmilionovou částkou pro tento účel počítají v rozpočtu města. „Tímto řešením se zlepší dopravní situace při vjezdu do města,“ poznamenal bystřický místostarosta Josef Vojta.

Ke stávající křižovatce dosáhne také rekonstrukce kanalizace, která se v této lokalitě nyní uskutečňuje. „Se stavbou plánujeme začít co nejdříve, jakmile získáme peníze, předpokládáme, že to bude hned na jaře. Projektovou přípravu nachystáme přes zimu,“ dodal starosta.

Kruhový objezd u supermarketu by se měl stát prvním ve městě. „Tyto objezdy vítám. Například ten v Novém Městě už tam měl stát dávno. Ale u vjezdu do Bystřice je podle mě na kruháč málo místa. Nedovedu si představit, jak se tam budou stáčet kamiony, které vozí palivo do biomasové kotelny,“ nechal se slyšet Pavel Vávra z Bystřice.