Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Objednávkový systém nabízí tři městské úřady

Žďársko – Novoměstský odbor dopravy a vnitřních věcí zprovoznil ke stávajícímu elektronickému objednávkovému systému rozšiřující službu.

8.6.2011
SDÍLEJ:

Objednávkový systém Nového MěstaFoto:

Prostřednictvím ní si mohou občané města i celého spádového obvodu na webových stránkách městského úřadu Nové Město na Moravě zjistit informace o aktuálním stavu jimi podaných žádostí, mimo jiné o vydání řidičského a občanského průkazu nebo cestovního pasu.

„Doufáme, že tak dojde ke zvýšení komfortu poskytovaných služeb a zároveň snížení počtu telefonátů a dotazů lidí zajímajících se o to, zda už mají své doklady připravené,“ vysvětlil Petr Hanych, tajemník tamní radnice.

Jak aplikace funguje? Například pro zhotovení občanského průkazu je stanovena maximální lhůta 30 dnů. Ta může být s ohledem na technické možnosti Státní tiskárny ceniny kratší a žadatel se díky nové službě dozví, že je již možné si doklad totožnosti vyzvednout.

Informace on–line

Získat informace o aktuálním stavu podaných žádostí mají už téměř rok k dispozici i lidé přicházející v úředních záležitostech na Odbor dopravy a Odbor sekretariát tajemníka a vnitřních věcí v Městském úřadě ve Žďáře nad Sázavou. Na základě objednávkového systému si tam mohou vyřídit činnosti týkající se registru vozidel, řidičských, profesních a občanských průkazů, digitálního tachografu, dovozů vozidel, cestovních dokladů, matriky, ověřování, výpisů z rejstříku trestů či z obchodního rejstříku. On–line lze na zdarns.cz sledovat rovněž aktuální počet klientů čekajících ve frontě nebo zaměstnanců městského úřadu pracujících za přepážkami.

Zákazník objednaný přes internet má při odbavování vyvolávacím systémem přednost před ostatními klienty rovněž v Městském úřadě ve Velkém Meziříčí. Takto tam úředníci vyřizují dopravní a správní agendu.

Elektronický objednávkový systém zaveden nemají v Bystřici. „A ani o tom neuvažujeme. Klienti k nám mohou přijít i mimo úřední dny a my s nimi vyřídíme vše potřebné. Kromě toho mají možnost si telefonicky dohodnout schůzku s konkrétním úředníkem,“ uvedla Eva Špatková, tajemnice Městského úřadu Bystřice nad Pernštejnem.

--------------

Postup objednání

Do internetového prohlížeče je nutné zadat adresu daného města a na titulní stránce kliknout na odkaz elektronický objednávkový, nebo vyvolávací systém. Poté stačí vybrat odkaz Objednávka a dále postupovat podle instrukcí. Systém objednanému přidělí čtyřmístný PIN kód, který zadá po příchodu do budovy úřadu do vyvolávacího systému. Bude obsloužen v jím zamluvený čas. Podmínkou ovšem je, přijít skutečně ve sjednanou dobu. Pokud se zpozdíte, na vyřízení budete muset čekat jako kterýkoli jiný občan.

Autor: Zlata Ptáčková

8.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V posledním zápase podzimu proti sobě nastoupily BKS a La Bomba. Z výhry se radoval prvně jmenovaný celek 2:1 díky dvěma zásahům Davida Landsmana.
3

Žďárské ligy v malé kopané vedou po podzimu Kozel B a Cikháj

Rozhodčí. Ilustrační foto.

Napadený rozhodčí je v domácím léčení, trest vynese komise příští týden

Pustil do domu cizí ženu, přišel o 63 tisíc korun

Nové Veselí – Na důvěřivost doplatil šestaosmdesátiletý důchodce z Nového Veselí na Žďársku.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

OBRAZEM: Děti z Vysočánku si pohladily krajtu

Žďár nad Sázavou – Netradiční zážitek za sebou mají děti ze žďárské Mateřské školy Vysočánek. Ve středu dopoledne je navštívilo duo Eden s ukázkou představení s opičkami, pudlíky a hady – krajtou albínskou a hroznýšem královským.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení