Ředitelství silnic a dálnic jako investor posuzuje stavbu obchvatu z hlediska úspor času při jízdě. Úředníci zjišťují, kolik času zabere jízda teď a zda by po vybudování obchvatu řidiči čas skutečně ušetřili. Trasa obchvatu je navržená už asi čtyřicet let, problematický je úsek přednádraží.

Martin Toman založil v Brně nakladatelství Backstage Books. Letos slaví deset let a v minulém roce vydalo deset tisíc knih.
Rodák z Bystřice založil za peníze z Aljašky nakladatelství. To slaví 10 let

Město se totiž za desítky let rozrostlo a v současnosti už prakticky nejde o obchvat. "Jde jen o průtah městem. A v takovém úseku by nebyla povolená rychlost devadesát kilometrů za hodinu. Proto by stavba nemusela být z ekonomického hlediska posouzena jako přínosná. Jako město bychom byli rádi, kdyby se podařilo zadat vyhledávací studii na prověření alternativní trasy. A to buď v celém rozsahu obchvatu nebo jeho části,“ řekl Mrkos.

Cesta k obchvatu je tedy dlouhá a výsledek zatím nejasný. "Ať to dopadne jakkoli, za město budeme vždycky prosazovat, aby šlo o stavbu bez zbytečně robustních a naddimenzovaných tunelů a nadjezdů,“ dodal Mrkos.