Přeložka silnice I/37 mezi ulicemi Jihlavská a Brněnská se má začít stavět už letos ve Žďáře nad Sázavou.

Nová silnice naváže na již zprovoz­něnou propojku ulic Brněnská a Jamská a vyvede z centra Žďáru tranzitní dopravu na trase mezi Novým Městem na Moravě a Jihlavou.

Stavba přeložky silnice I/37 ve Žďáru nad Sázavou je v celé své délce 692 m navržena jako dvoupruhová směrově nerozdělená komunikace. Její začátek je umístěn do středu nové okružní křižovatky na Jihlavské ulici.Stavba přeložky silnice I/37 ve Žďáru nad Sázavou je v celé své délce 692 m navržena jako dvoupruhová směrově nerozdělená komunikace. Její začátek je umístěn do středu nové okružní křižovatky na Jihlavské ulici.Zdroj: ŘSD ČR

Silničáři už mají přesně vytyčenou trasu nové silnice. Její začátek je umístěn do středu nové okružní křižovatky v Jihlavské ulici.

Dále trasa pokračuje jihovýchodním směrem. “Následně se stáčí na východ. Konec přeložky je uprostřed druhé okružní křižovatky v ulici Brněnská,” uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Vizualizace obchodního centra ve Velkém Meziříčí.
Top sedm projektů roku 2024 na Žďársku: obchodní centrum, nová čtvrť, knihovna

Zhruba polovina trasy (blíže k Brněnské ulici) vznikne na území, které je v současnosti využívané pro ze­mědělské potřeby.

V lednu silničáři vybírají stavební firmu, která obchvat postaví. Předpokládaná hodnota díla je 118,39 milionu Kč bez DPH.

Dokončení silnice v délce 692 metrů je naplánováno v roce 2025.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zmatený pes pobíhal po dálnici D1. Řidiči prudce brzdili a vznikaly kolony

Zdroj: poskytl David Pícha