„Velkou palicí rozbili skleněnou výplň dveří obchodu a vtrhli dovnitř. O přítomnosti vedoucího vůbec nevěděli,“ sdělil policista Pavel Kubiš.

Když Roman Holoubek uslyšel řinčení skla, běžel se podívat, co se děje. „Křičel jsem na ně, ať toho nechají, ale neposlouchali mě, vůbec si mě nevšímali. Schovala jsem se a zavolal na policii,“ vzpomínal na nepříjemný zážitek.

Brali mobily, foťáky a kamery Zloději polské národnosti byli podle strážců zákona sehraní. „Jeden kladivem rozbíjel skleněné vitríny a druhý bral zboží. Všechno se událo hrozně rychle, krádež netrvala víc než tři minuty,“ uvedl vyšetřovatel. Lapkové do velkých tašek házeli, co jim přišlo pod ruku. „Nejvíce brali mobilní telefony, fotoaparáty, kamery a ‚nepohrdli‘ ani radiobudíky,“ vyjmenoval vedoucí obchodu.

Když zamířili lapkové po krádeži směrem k tržnici, začal je Roman Holoubek pronásledovat. „Aby se ho muži zbavili, začali ho tlouct pěstmi do hlavy. Když upadl na zem, brutálně do něho kopali,“ popsal událost Pavel Kubiš. „Byl jsem hrozně domlácený. Naštěstí mi nezpůsobili žádné vážnější zranění, takže se z toho zotavuji a můj zdravotní stav je podle mého názoru dobrý,“ doplnil napadený.

Po útoku pachatelé pokračovali v cestě. Mezitím však už na místo přijížděla policie. „Muži byli dopadeni u bazénu u čtvrté základní školy i s odcizeným zbožím,“ nechal se slyšet kriminalista. „Máme podezření, že měli ještě třetího komplice, který na ně čekal s autem, ale to se nám zatím nepodařilo prokázat.

Pachatelé se v současné době nachází ve vazební věznici v Brně Bohunicích,“ dodal Pavel Kubiš. Zloději způsobili na zařízení a odcizených věcech statisícovou škodu. „Ještě nemáme částku zcela upřesněnou, ale bude se pohybovat okolo osmi set tisíc korun,“ řekl Roman Holoubek.