Do soutěže o nejkrásnější vánoční strom Bystřicka se vskutku mohou přihlásit jen obce z tohoto regionu. Je to jedno z pravidel, kterých má soutěžní klání hned několik. Například to, že do soutěže musí přihlásit vánoční strom starosta obce nebo jeho zástupce. Zaslány mají být dvě fotografie, jedna pořízená za denního světla a druhá po setmění. Mezi podmínkami je ale i jedna novinka. „Podle nových pravidel soutěže se v roce 2021 nemůže zúčastnit ta obec, která vyhrála již třikrát. Chceme tak dát větší šanci na výhru dalším zúčastněním,“ přiblížila novou podmínku přihlášení do soutěže Jitka Dočkalová z mikroregionu Bytřicko, který předvánoční klání rok co rok pořádá.

Fotografie vánočních stromů mohou obce posílat do 6. prosince. V době od 7. do 14. prosince se uskuteční veřejné hlasování. Který vánoční strom na Bystřicku je ten nejkrásnější, to se lidé dozví 15. prosince.

Prázdný a opuštěný je v tuto chvíli rybník Sykovec. V létě ho ale opět obsadí rekreanti.
Sykovec je bez vody. Tři Studně ho chystají na sezónu. Obnoví tam i rybárnu

Vloni se do soutěže se nakonec přihlásilo jedenáct obcí. Vítěze vybírala veřejnost v online hlasování do něhož zapojilo šest stovek lidí. „S počtem 176 hlasů se stala vítězem pátého ročníku soutěže obec Dolní Čepí. Na druhém místě se umístil vánoční strom z Bystřice nad Pernštejnem se 129 hlasy. A třetí místo obsadil Rodkov s 98 hlasy,“ připomenula Jitka Dočkalová.