„Budova, která je nyní ve velice špatném stavu, by po rekonstrukci měla sloužit jako knihovna s čítárnou a přístupem na internet, ale také jako komunitivní centrum pro seniory, maminky a nízkoprahový klub nebo infocentrum a školící místnost,“ řekla Naďa Hekrlová z Občanského sdružení Vysočina Bobrová.

Objekt staré školy by měl také sloužit jako útočiště nově otevřeného mateřského centra Slunečnice, které zahájilo svoji činnost 25. května. Centrum slouží jako prostor pro maminky s dětmi, kteří se od otevření scházejí každé pondělí od 9:30 hodin do 12:00 hodin a mají zde možnost navazovat kontakt s okolím nebo jen tak posedět v příjemném prostředí. „Je to takový únik ze stereotypu,“ dodala Hekrlová.

Budova školy, kterou nechal postavit farář Urbánek v roce 1799, byla nedávno uznána jako památka. Sbírka se koná v období od 10. prosince 2008 do 5. listopadu 2011 formou sběrných pokladniček, nebo zakoupením předmětů, které bude možno sehnat o pouti v Bobrové, ale také příspěvkem na sbírkový účet č. 224865580/0300.

Jiří Kocman