Šampionát by tak dostal ještě vyšší punc kvality. Už nyní se ví o startu kompletní české, polské, ukrajinské a běloruské elity, části norské a rakouské A reprezentace a mnoha dalších kvalitních závodníků z ostatních týmů.

„Při jednání na mistrovství světa v Östersundu nám vedení ruské výpravy potvrdilo, že nechce absolvovat zkoušku před mistrovstvím světa v Koreji a zvažují v kompletním složení i s nejlepšími muži v čele s mistrem světa Maximem Čudovem start na evropském šampionátu,“ uvedl předseda organizačního výboru mistrovství Evropy Jiří Hamza.

Zatím jsou ale mezi 34 zeměmi v jmenovitých přihláškách uvedeni reprezentanti ruského biatlonového B týmu. Což ale mohou podle slov ředitele mistrovství Evropy Vlastimila Jakeše výpravy ještě změnit.

Ze špičkových závodníků se v Novém Městě představí nejlepší současný český biatlonista Michal Šlesingr společně s kompletní českou reprezentací, Norové Lars Berger, Stian Ekhof, Liv Kierstin Eikeland, přihlášen je i medailista z olympijských her a Mistr světa Tomáš Sikora z Polska.

Tahákem bude start nejlepších běloruských biatlonistů v sestavě, která získala v úterý na mistrsovství světa stříbrné medaile ve smíšených štafetách.

zdroj: www.biathlonnmnm.cz