„V každém kraji  vyhraje jedno informační centrum, které získalo nejvíce hlasů. Anketa končí posledního srpna. Hlas bude možné poslat jednomu z více než 450 certifikovaných informačních center, tedy takovému, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách,“ popsal účel soutěže a systém hlasování ředitel Asociace turistických center Jan Matouš. Podle jeho informací se soutěže účastní ročně asi 400 certifikovaných informačních center. Na Vysočině jich letos soutěží 12. Účastní se například Jihlava, Velká Bíteš, Pelhřimov, Třebíč, Velké Meziříčí.

Na Havlíčkobrodsku je to třeba Ledeč nad Sázavou. „Loni jsme získali třetí místo,“ upřesnila Tereza Doležalová, která v informačním centru pracuje. Jak zdůraznila, poskytuje ledečské infocentrum obyvatelům Ledče i turistům množství služeb, pořádá kulturní akce a stará se o městský zpravodaj.

Ani infocentrum Bystřice nad Pernštejnem není v soutěži nováček. Třetí místo v soutěži získalo v roce 2014. Každý rok se účastní soutěže Informační turistické centrum Třebíč Národní dům. „Vlastníme certifikát cyklisté vítáni. Jako jediné informační centrum v Třebíči nabízíme úschovnu zavazadel a kol,“sdělila Vendula Manová která zde pracuje tři roky, čím se chce třebíčské infocentrum v soutěži pochlubit.