To jsou tři z celkem sedmi novostaveb, nebo staveb po rekonstrukci na Žďársku, jejichž tvůrci a investoři se v rámci soutěže Stavba Vysočiny 2011 uchází o stejnojmenný titul.

Volí i veřejnost

„Do výběru nejlepší stavební realizace na Vysočině z let 2010 až 2011 se může pomocí krátkých textových zpráv zapojit také laická veřejnost," informoval Martin Pertl, vysočinský manažer vyhlašovatele klání, jímž je Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Ocenění získá ta stavební realizace, které bude do neděle dvacátého května zasláno nejvíce hlasů. Do jubilejního desátého ročníku akce byly ze žďárského okresu přihlášeny kromě zmiňovaného hotelu, kruhového objezdu a čističky rovněž rekonstrukce budovy Městského úřadu v Bystřici nad Pernštejnem, Centrum kultury, sportu a zájmových činností v Osové Bítýšce na Velkomeziříčsku, Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí a řemeslné detaily v podobě marockých štuků a hliněných omítek v Hotelu Horní Dvůr.

„Stejně jako každý rok tak i letos se nám v soutěži sešly zajímavé stavby, či rekonstrukce. Jisté je, že letošní ročník je druhý nejlepší co do počtu podaných přihlášek," vyjádřil se Martin Pertl.

Vyhlášení výsledků soutěže Stavba Vysočiny 2012 včetně udělení Ceny veřejnosti se uskuteční 11. června v prostorách Horáckého divadla v Jihlavě.