Před časem se proti navrhované verzi „vmáčknout“ plochu mezi házenkářské hřiště a tenisové kurty ostře ohradili bystřičtí tenisté. Těm by vadil zejména hluk nesoucí se z plochy pro skateboardisty, ale obávali se také nepřizpůsobivosti omladiny.

Vyznavači „prkýnek“ totiž už byli vykázáni z házenkářského hřiště, které dočasně používali, protože se s nimi nebylo možné na ničem shodnout. Proto tenisté hrozili peticí, pokud by měla být skateboardová plocha vybudována vedle tenisových kurtů.

„O umístění hřiště se mělo jednat už na minulé radě, ale žádné vyrozumění jsme nedostali, nic oficiálního nevím,“ prohlásil šéf tenisového klubu a také zastupitel města Zdeněk Mašík.

Bystřičtí však stále nevyřešili, kde hřiště pro „skejťáky“ bude. „Rozhodnou to radní v úterý,“ uvedl bystřický místostarosta Josef Vojta.

Vedení města vzalo v úvahu dva návrhy dalších možných lokalit, se kterými tenisté přišli. Uvažují o místě za klubovnou Junáků nebo o ploše za lanovým centrem. „Hřiště v těchto dvou lokalitách by však vyšlo dráž, než je těch dvě stě osmdesát tisíc. Odhaduji, že by to bylo tak čtyři sta tisíc. Proto chceme, aby se k tomu vyjádřili radní,“ sdělil Josef Vojta.

V minulosti mladí skoky na prknech přes překážky zkoušeli na parkovišti za kulturním domem, ale obyvatelům okolních domů vadil hluk. Nyní se nejčastěji pohybují před kulturním domem nebo na parkovišti u Penny Marketu, kde ohrožují nejenom sebe, ale i bezpečnost silničního provozu.