Pěšáci mohli vyrazit na výšlap dlouhý od patnácti do padesáti kilometrů a pro fajnšmekry byla připravena také noční padesátka a (celodenní) stovka. Stokilometrová trať nebývá při pěších turistických pochodech běžná, v Měříně ji vytvořili kombinací trasy denní a noční padesátky. „Noční padesátku šlo v pátek patnáct lidí, ale na stovku pak z nich pokračoval jenom jeden," prozradil za organizátory předseda měřínské organizace Klubu českých turistů Josef Fiala.

Cyklisté si zase mohli vybrat tratě v délce od pětadvaceti do sta kilometrů, anebo speciální trasu pro horská kola. Největší zájem bývá tradičně o kratší pěší i cyklotrasy, využívají je především rodiče s dětmi.

A jaký je typický účastník Měřínské padesátky, na kterou se v posledních letech sjíždí na osm stovek příznivců turistiky a cykloturistiky ze všech koutů republiky?

„To se nedá přesně říct. Přicházejí lidé od pěti let do pětaosmdesáti. Děti si nejčastěji vybírají patnáctku nebo pětadvacítku na kole, mladá a střední generace pak ty delší trasy. Na co se kdo cítí. Zájem veřejnosti nás velice těší, i když při takovém množství účastníků je to organizačně dost náročné. Hlavní ale je, že jsou lidé spokojení," dodal Fiala.