„Je to tu moc hezké. Já jsem tu kdysi pomáhal zedníkům. Teď to slouží dětem. A já jsem tu nanovo,“ usmál se jeden z prvních voličů, kteří do místnosti vkročili, Jiří Skalník z Nového Města na Moravě.

Veselé, hravé a barevné prostředí si pochvalovali i členové volební komise. „Je tu spousta věcí, která nás zaujala. Ve volných chvílích se třeba můžeme učit zavazovat tkaničky,“ rozesmál se předseda volební komise Jaroslav Lempera.

„O zábavu tu je postaráno,“ doplnil další člen komise Marek Kucharčík, který práci v komisi vzal jako přivýdělek. „Jsem student, tak se mi to hodí,“ poznamenal Kucharčík.

Na hraní ale nebylo moc času, neboť první voliči se ve volební místnosti ukázali ihned s úderem čtrnácté hodiny. „Chodíme volit pokaždé, je to důležité. Lidé, co volit nechodí, pak nejvíc nadávají,“ pokárala „nevoliče“ Anna Skalníková z Nového Města na Moravě. „U piva může nadávat každý, ale měli by si plnit i svou povinnost,“ dodala.

Své kandidáty prozradit nechtěla. Pokud prý ale vyhraje někdo jiný, tak jí to moc vadit nebude. „Všechno je v božích rukách, i ta politika,“ mínila volička.