Lidl ve Žďáře nad Sázavou už jednu prodejnu má. Prodejna stojí ve Studentské ulici naproti poliklinice poblíž náměstí. Nová prodejna má vyrůst v Jihlavské ulici, která je výjezdem z města ve směru na Jihlavu.

Pro stavbu prodejny musí ještě dojít ke změně územního plánu. „Město není vlastníkem pozemku, kde má obchod v budoucnu stát. Firma má nejspíš spočítané, že se jí dvě prodejny ve městě vyplatí,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Mluvčí Lidlu Tomáš Myler vysvětlil, že stavbou další prodejny chtějí vyhovět lidem. „Naším cílem je jít zákazníkům naproti, proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou," okomentoval mluvčí.

Jihlavskou ulici čekají kromě nové prodejny také další změny. „Na jaře se konečně začne stavět propojka mezi ulicemi Brněnská a Jihlavská, na křížení Chelčického ulice a Jihlavské poté vznikne kruhová křižovatka. Máme také zpracovanou studii, která by mohla propojit Palachovu ulici s Jihlavskou, aby nebyla tato část sídliště slepá,“ představil plány starosta Mrkos.

V Jihlavské ulici je v plánu také nová cyklostezka. Povede od kruhového objezdu od Enpeky až do Radonína. Součástí projektu bude i řešení vegetace, stromořadí, mobiliář a oprava nebo případně vybudování nové lávky přes železniční vlečku,“ dodal Mrkos.