Ve svém prvním zápase se Novoveselští utkali s černým koněm turnaje, kterým bylo družstvo z Plzně a byla z toho remíza 19:19.

Ve druhém vystoupení narazili novoveselští žáci na hlavního favorita celého turnaje, družstvo HCB OKD Karviná, které vyhrálo 27:10.

Závěrečné sobotní utkání novoveselského družstva se Sokolem Ostrava bylo utkáním o zachování medailových nadějí. V závěru tohoto klání Nové Veselí snadno odpovídalo na branky soupeře a udržovalo tří až čtyřbrankový náskok až do konečného výsledku - 25:22.

V případě vítězství ve svém prvním nedělním utkání s TJ Loko České Budějovice mohli hráči Nového Veselí pomýšlet na zisk medailí. Tato skutečnost jako by je svazovala, a byl to soupeř, který většinu prvního poločasu vedl. Patnáct sekund před koncem, skóroval Luboš Bartůněk. Následnou rozehrávku soupeře už Novoveselští ubránili a po výsledku 20:19 se stali téměř jistými medailisty.

O tom, zda půjde o medaile stříbrné, či bronzové, se rozhodovalo v závěrečném utkání celého turnaje mezi Novým Veselím a KH Kopřivnice. V něm družstvo Nového Veselí, po vyrovnaném úvodu utkání, nezachytilo nástup soupeře ve druhé části prvního poločasu a tím mu umožnilo získat rozhodující náskok.

Na začátku druhého poločasu se Novoveselští díky zlepšené obraně dostali na dohled ke svému soupeři, ale ten opět zrychlil přechod do protiútoku a zdramatizování utkání odmítl. Po výsledku 19:29 se právem radoval ze stříbrných medailí. Radost družstva Nového Veselí však nebyla o nic menší, neboť se ziskem bronzových medailí podařilo zopakovat dosud nejlepší umístění družstva starších žáků na MČR.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo uspět. Kluci i díky výborným fanouškům nechali na hřišti vše, co v nich bylo. Nezměrná vůle, obětavost, bojovnost a týmový duch byly atributy, které je zdobily. A bronzové medaile jsou jim odměnou za to, že celý rok poctivě pracovali. Tým je velmi perspektivní a já věřím, že na tento výsledek naváže i v kategoriích dorostu. Myslím si, že o tomto týmu ještě hodně uslyšíme a pomůže nám posunout házenou v Novém Veselí ještě výše.“ hodnotí vystoupení svých svěřenců asistent trenéra Josef Melichar.

Sestava: Havlíček, Ženatý - Bartůněk, Beneš, Jirman, Loub, Melichar, Nedvěd, Němec, Novotný, Pytlík, Suchánek, Štohanzl, Šůstek, Václavek.