Krajští úředníci vypsali vlastní výběrové řízení, které vyhrála firma Colas. „A ta požádala o o prodloužení uzavírky do 11. listopadu a také o převzetí našeho dopravního značení,“ řekl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Marek Švaříček.

Rekonstrukce, kterou dosud zajišťovala radnice, je již hotová. Dokončila se oprava vodovodu a kanalizace, v centru jsou nové chodníky. Nyní přijdou na řadu nové povrchy silnic. Protože investorem druhé etapy je Kraj Vysočina, nemohou Velkomeziříčští výstavbu nijak urychlit. „Kdyby se to bývalo stihlo do 30. září, byli bychom jen rádi. Teď nám nezbývá než počkat, až kraj svoji část rekonstrukce dokončí,“ řekl Marek Švaříček.

Mnoho občanů počítalo, že uzavírka ulice Novosady posledního září, jak bylo plánováno, opravdu skončí. „Centrum bývalo ucpané i bez této dopravní komplikace. Doprava je ve Velkém Meziříčí letos složitá. Jízda z jednoho konce města na druhý konec zabere spoustu času, cesta se prodlouží, a tím i prodraží. Spoustu benzínu projedeme pouze popojížděním po městě. Navíc je těžké někde zaparkovat, protože ubylo parkovacích míst,“ řekla Žaneta Abesková z Velkého Meziříčí.

Dopravní značení uzavírky a objížďky zůstane nadále stejné. Nezmění se ani objízdná trasa. Stejně jako v posledních šesti měsících povede objížďka přes obchvat Velkého Meziříčí. Také meziměstská linková doprava a městská hromadná doprava budou jezdit po téže trase jako po dobu celé uzavírky.