Pro covidové pacienty potřebuje nemocniční zařízení další volná lůžka a také vyšší počet zdravotnického personálu. Proto se vedení nemocnice rozhodlo přistoupit k omezení ambulantních provozů. „Z důvodu nedostatku personálu nejen na odděleních, která se starají o pacienty s covidem, musíme zdravotníky z ambulancí přesunout na naše lůžková oddělení. Tam teď chybí opravdu hodně personálu, hlavně zdravotních sester,“ uvedla Tamara Pecková.

Pacienty, kterých se změna termínu návštěvy některé z ambulancí novoměstské nemocnice dotkne, budou zdravotníci zavčas informovat. „Momentální situace opravdu není příznivá. Naši zdravotníci, kteří pečují o pacienty, jsou vyčerpáni a na hraně svých sil. Nedostatek personálu je způsoben vysokou nemocností, někteří musí být s dětmi na ošetřovném nebo jsou v povinné karanténě,“ vysvětlila situaci ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková.

Miloš Zeman si užíval dovolenou na Vysočině.
Modré žáby, čapí reality show i Zeman ve člunu: Nové Veselí má co nabídnout

Ta zároveň upozornila na některé problémy s pacienty, kteří do nemocničního zařízení přicházejí. „Je mi velmi líto, že naši vstřícní a empatičtí zdravotníci se v současné době také setkávají s nepochopením, nevstřícností a mnohdy až s arogancí některých pacientů,“ posteskla si Věra Palečková.