Situaci nad železničním přejezdem nedaleko nemocnice, kde u ostrůvku přímo uprostřed spojnice dvou rušných komunikací staví spoj a pohybuje se velké množství lidí, město řešilo neúspěšně několik posledních let. „Úprava, jejímž cílem je zlepšení bezpečnosti provozu v tomto místě, bude provedena změnou dopravního značení,” vyjádřil se Luboš Smetana, úředník z úseku místních komunikací z novoměstského odboru investic a správy majetku.

Uzavřené rameno

„Cestující budou nastupovat i vystupovat z autobusů v uzavřeném rameni stávající silnice a měli by pak pokračovat směrem k železniční trati po rozšířené levé krajnici silnice a za kolejemi přejít na pravostranný chodník k nemocnici, případně k přechodu pro chodce,“ popisuje chystané změny Luboš Smetana.

Ostatní doprava bude od příštího týdne používat pro oba směry jízdy v ulici Vlachovické klasický tvar křižovatky „T”. To znamená, že se bude jezdit až nad zmiňovaným ostrůvkem s autobusovou čekárnou. „Určitě jsem ráda, že se s křižovatkou začalo konečně něco dělat. Podle mého názoru je to jedno z nejproblémovějších míst na území Nového Města. V lokalitě není ani chodník, ani přechod pro chodce, takže se tam člověk, jenž jde od autobusu do nemocnice nebo naopak doslova proplétá mezi auty. Situace byla o to nebezpečnější v zimním období,“ nechala se slyšet Kamila Výborná ze Žďáru nad Sázavou.

Finanční náklady spojené se stavebními pracemi na krajské komunikaci hradí Kraj Vysočina. Další úpravy v blízkosti autobusové zastávky platí město Nové Město na Moravě, podle Smetany jde o částku v řádech desítek tisíc korun.