Proto si nechali vypracovat projekt, prostřednictvím kterého by chtěli nejenom prověřit možnosti použití soukromých finančních prostředků na tak rozsáhlou akci, jako je stavba regeneračního centra, ale rovněž získat erudovaný názor nezávislých odborníků na ekonomickou stránku projektu.

„Projekt vyjde na čtyři sta tisíc korun a měl by být hotov do dvou měsíců. Je to vlastně zjednodušeně řečeno analýza, díky ní zjistíme, jaký způsob financování bude pro město nejvhodnější – zda se zaměřit na použití soukromých finančních prostředků, či na klasický úvěr,“ vysvětlila novoměstská starostka Zdeňka Marková.

Novoměstští na projekt regeneračního centra v letošním roce získali příslib evropské dotace.

Finančně náročná stavba by měla vyjít na dvě stě šedesát dva milionů korun, přičemž město žádalo o pokrytí 38,7 procenta těchto nákladů. Zbytek peněz si musejí Novoměstští sehnat sami.

V plánovaném objektu by měly být umístěny nejen klasické bazény, welness a fitness zóna, ale má tam být provozován i čtyřhvězdičkový hotel.

Přesun stadionu

„Regenerační centrum doplní potenciál města jako horského střediska nadregionálního významu a místa pořádání vrcholných sportovních soutěží,“ uvedla již dříve při posuzování žádostí o dotaci mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Milena Marešová.

Začátek budování regeneračního centra je přímo závislý na přemístění fotbalového stadionu, na jehož místě má objekt stát.

Když byly Novoměstským evropské peníze „přiklepnuty“, s projektem před časem pozastaveného přesunu stadionu nyní pokračují. Sportoviště by mělo v dalších letech fungovat v lokalitě mezi firmou Medin a lesem proti sjezdovce na Harusově kopci. „Mohlo by se nám to alespoň částečně podařit ještě letos,“ doufá Zdeňka Marková s tím, že po přemístění stadionu bude v příštím roce možné přistoupit k realizaci výstavby centra.