„To organizujeme asi dvakrát ročně. Není to sice nijak často, o to je ale bowling mezi námi oblíbenější. Účastní se jej i ti, kteří na jiné akce nechodí. Je to spíš taková společenská událost než sportovní klání. Pravidelně nás hraje tak dvanáct a ostatní sedí, dívají se, povídají si a povzbuzují,“ řekla předsedkyně Klubu seniorů Nové Město na Moravě Libuše Topinková.

A jak hra, při níž se hráč snaží hozenou koulí srazit co největší počet kuželek na konci dráhy, novoměstským seniorů jde? „Někomu lépe, jinému hůř – to je i můj případ. Většinou se trefím namísto do kuželek spíš do žlábku po straně dráhy, to mi jde opravdu skvěle,“ rozesmála se Libuše Topinková. „Nejde ale o to, kdo vyhraje. Hlavní je, že se sejdeme, že jsme spolu a dobře se bavíme,“ dodala předsedkyně klubu seniorů.

Lidé dříve narození jsou v Novém Městě na Moravě neobyčejně aktivní. Týden co týden pořádají nějakou akci, už dnes mají rozplánovaný i program na duben. To je čeká mimo jiné návštěva divadelního představení v Brně nebo výlet vlakem do Bystřice nad Pernštejnem spojený s prohlídkou muzea.