„Měl by to být klubový a restaurační prostor, kde by bylo možné pořádat školení, firemní setkání, rodinné oslavy, diskuze, promítání cestovatelů, malé recitály a tak podobně. Herna by mohla sloužit například pro malé cvičební skupiny, kurzy jógy nebo pilates. Rádi bychom tam oživili stolní tenis. Bude tam místo na tři stoly, z toho dva s oficiálním rozměrem pro soutěže. Sál bude mít navíc galerii, ze které bude možné pozorovat zápasy seshora, což si myslím je velmi atraktivní,“ popsal plánovanou novostavbu předseda spolku Břetislav Wurzel.

Pozemek, na němž spolkový objekt „vyroste“, koupili členové orelské jednoty už před deseti lety. Finanční prostředky na jeho pořízení získali prodejem budovy někdejšího kina, která byla jejich majetkem. Na realizaci svého snu ale museli ještě nějaký čas počkat, a to i přesto, že stavební povolení získali už v roce 2011. Chyběla jim totiž finanční „injekce“, kterou se jim letos konečně podařilo získat.

Mimořádnou dotaci, dva a půl milionu korun, poskytla novoměstská radnice. To ovšem nebyla jediná pomoc, které se členům orelské jednoty dostalo. „Celé roky jsme také žádali o podporu ministerstvo školství a tento rok jsme v březnu dostali kladné vyrozumění a dostaneme dotaci na pět a půl milionů korun,“ prozradil Břetislav Wurzel.

Stavba spolkového domu vyjde na částku převyšující třináct milionů korun. Stavební práce už začaly a hotovo by mělo být v červnu příštího roku.