Uskuteční se v kulturním domě v Novém Městě, přihlásilo se 160 účastnic z Kraje Vysočina. „Téma konference je ošetřovatelství v intenzivní péči,“ upřesnila mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková s tím, že s nápadem uspořádat ošetřovatelské dny pro nelékařské zdravotnické pracovníky přišel manažer kvality nemocnice v Novém Městě Vladimír Koutecký.

„Vzhledem k tomu, že kromě klinické praxe na oddělení urgentního příjmu pracuji také na akademické půdě, kde se s odbornými konferencemi setkáváme často, postrádal jsem konferenci většího rozsahu i u nás. Můj nápad pozitivně podpořila jak náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, tak ředitelka nemocnice,“ uvedl Vladimír Koutecký.

Téma letošního ročníku konference na základě ankety určili účastníci toho minulého. „Ošetřovatelství v intenzivní péči se v anketě objevilo nejčastěji, volba byla jasná. Já osobně se nejvíc těším na přednášku nazvanou Život za život kolegyň z Fakultní nemocnice Brno. Budou hovořit o případu ženy s mozkovou smrtí, jejíž životní funkce uměle drželi lékaři několik měsíců. Díky tomu pak mohli přivést na svět císařským řezem její dítě. Obě přednášející byly v týmu, kterému se tento medicínský zázrak podařil,“ upřesnil Vladimír Koutecký.

Ilustrační fotografie.
Mikroregion Bystřicko vyhlásil soutěž o nejhezčí stromek