„Ministerstvo momentálně připravuje investiční program na podporu významných sportovních infrastruktur, mezi kterými budou i olympijská centra. Až bude program připraven, uspořádáme k této tematice tiskovou konferenci," odpovědělo lakonicky Oddělení vnějších vztahů a komunikace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Ticho, které se okolo olympijských center rozhostilo, by rád porušil i trenér naší rychlobruslařské jedničky Martiny Sáblíkové. „Teď jezdím po světě, ale až skončí sezona a vrátím se, chci navštívit předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a pobavit se s ním o tom. Okolo olympijských center se stále nic neděje zřejmě proto, že všechno začíná a končí penězi," sdělil Petr Novák.

Podle starosty Nového Města ministerstvo školství od projektu neustoupilo. „Pořád platí, že Město bude jedním z několika olympijských center sportovní přípravy mládeže, která mají vzniknout ještě v Praze, Ostravě, Nymburku, Prostějově a Harrachově. Nicméně dosud nebylo definitivně rozhodnuto o tom, které sporty do kterého centra budou zařazeny," řekl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Město má dle jeho slov výhodu v tom, že na vybudování olympijského centra budou zapotřebí menší dotace. „Infrastruktura už je u nás z větší části vybudovaná a stejně tak je prakticky vše hotovo pro biatlon a horská kola. Záleží na tom, který sport ještě přibude. Pokud to bude rychrobruslení, bude zapotřebí vybudovat rychlobruslařskou halu," vysvětlil Šmarda.

Olympijské centrum mládeže bude ovšem potřebovat i další investice. Například na výstavbu nové sportovní haly nebo na ubytování mladých nadějných sportovců.