Odběrové místo je na parkovišti před infekční ambulancí a zdravotníci tam indikované pacienty testují denně kromě soboty. „Indikovaní pacienti jsou ti, které k testům odešle a objedná buď praktický lékař, nebo krajská hygienická stanice. Nově jsme také obnovili možnost testování pro samoplátce. Těm nabízíme kapacitu zhruba deset vyšetření denně,“ uvedla mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Tamara Pecková s tím, že díky novému přístroji pro PCR testy denně mohou provádět téměř stovku odběrů.

Nemocnice současně upozorňuje na částečné omezení provozu. Kvůli narůstajícímu počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním Covid-19 tam museli zrušit některé plánované operace.

„Odložili jsme jen ty operace, u kterých nejde o život pacienta. Týká se to ortopedie, chirurgie, urologie. Omezení se netýká onkologických a akutních operací,“ vysvětlila Pecková.

Omezený je i provoz některých specializovaných ambulancích. „Není nutné, aby pacienti sami telefonovali a ověřovali si termín předem domluveného vyšetření. Pokud nastane jakákoli změna, sestry z ambulancí pacientům zavolají. Pokud nikdo nevolá, termín již dohodnutého vyšetření platí. Pokud by se informace o přeložení termínu kontroly nebo vyšetření k pacientovi nedostala, péči mu poskytneme,“ slíbila mluvčí novoměstské nemocnice.