Zatímco rekonstrukce objektu dlouhodobě nemocných 2 a 3 je u konce, na vstupním pavilonu novoměstské nemocnice se stále pracuje.

A oprav se dočkaly i prosklené stěny v pavilonu chirurgie. „Stavební práce tam budou probíhat v tomto týdnu. Prosklené plochy se opravují ve vestibulu chirurgie a dále pak v místech komunikace u příjezdu k patologii, kde je instalováno venkovní lešení. K výraznému omezení provozu v pavilonu nedojde, přesto prosíme, aby příchozí v uvedených prostorách dbali zvýšené opatrnosti,“ vyzvala klienty nemocnice i zdravotníky Andrea Kramárová z technického oddělení.

V plném proudu je poslední etapa rekonstrukce vstupního pavilonu. Jeho nová podoba už se pomalu rýsuje. Dělníci momentálně pracují především na nové terase, která se stane součástí bufetu. Zároveň probíhá realizace venkovních inženýrských sítí a práce spojené s výstavbou nového parkoviště.

Mini trhy v novoměstské nemocnici.
První Nemocniční mini trhy ve Městě. Šermovalo se i prodávalo

Pavilon oddělení dlouhodobě nemocných 2 a 3 má za sebou rekonstrukci zaměřenou především na požární bezpečnost. Díky přestavbě vznikly i nové prostory, které teď budou sloužit pacientům i zdravotníkům.

„Ve dvou pacientských pokojích na ODN 2 vznikla sloučením původních malých místností s problematickými přístupy poměrně velká bezbariérová koupelna s WC. Vše je uzpůsobeno pacientům s omezenou schopností pohybu. Navíc tam vznikly i dvě nové centrální bezbariérové koupelny. Do nich je možné zajíždět s lehátkem nebo sprchovacím lůžkem,“ popsal technický náměstek Jiří Drdla.

„Nového dispozičního řešení a vybavení novým nábytkem se dočkaly také provozní a administrativní místnosti stanice ODN 2. Čajová kuchyňka byla rozšířená a vybavená novou kuchyňskou linkou se zabudovanou myčkou nádobí, mikrovlnkou a dalším nezbytným kuchyňským vybavením. Zrekonstruována byla také denní místnost pro personál,“ doplnil Jiří Drdla.