Koncert ale není jediný důvod, proč si Support Lesbiens přijeli Velké Meziříčí „vyzkoušet" už nyní. „V Jupiter klubu teď zkoušejí písničky pro nové album," uvedl hudební producent Pavel Pešek.

Charitativní koncert Muzikanti dětem má ve Velkém Meziříčí již sedmiletou tradici. „Je to projekt, který se zabývá pomocí všem zdravotně, pohybově nebo jinak tělesně či mentálně postiženým dětem a mládeži," řekl Pešek. Koncert se vždy koná na meziříčském Náměstí v jarním období. „Šest uplynulých ročníků nás přesvědčilo o tom, že volba filozofie těchto koncertů byla krokem správným směrem a našla podporu a ohlas v řadách široké veřejnosti, o čemž svědčí nejen předávaná finanční částka, ale i stoupající návštěvnost," dodal Pavel Pešek. Na šesti minulých ročnících dokázali organizátoři vybrat téměř sedm set tisíc korun.

Support Lesbiens se ve Velkém Meziříčí objeví v nové sestavě, která vykrystalizovala po loňském odchodu bývalého frontmana Kryštofa Michala a dalších členů kapely. Ti založili vlastní kapelu s názvem Portless.

Support Lesbiens jsou teď tvořeni novými hudebníky kolem původního kytaristy Hynka Tomana. Sestavu dále tvoří frontman Czenda Urbánek z kapely Post-It. Doplňuje ho bubeník Radek Tomášek z Clou, klávesák Jan Andr a baskytarista Filip Fendrych.

Odchod ze Support Lesbiens, o kterém se spekulovalo již delší dobu, oznámil Kryštof Michal na konci loňského roku. Stejně jako Michal oznámili odchod ze skupiny i zbývající členové kapely „Nový název Portless je slovní hříčka a možná i památka na minulost. Portless vychází a je zároveň skryto v supPORT LESbiens," řekl Kryštof Michal.