Světový pohár v biatlonu bude ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě vrcholem sezony. Závodů se od 6. do 8. února zúčastní celá světová špička. Tréninky jsou v areálu plánovány už od úterý 3. února. Vlastní závody začnou v pátek odpoledne smíšenými štafetami dvojic. V neděli odpoledne skončí stíhacím závodem mužů na 12,5 kilometru.

Centrum zelených vědomostí vzniklo v Bystřici nad Pernštejnem za 150 milionů korun. Obsahuje zrekonstruovaný statek Mitrovských, ekopavilon připomínající pyramidu i repliku horácké vesnice z 19. století. Od ledna bude centrum ve zkušebním provozu, slavnostní otevření je stanoveno na 21. březen. Radnice očekává roční návštěvnost kolem 50.000 lidí.

V letních měsících začnou hlavně na památkách Vysočiny hudební festivaly. Odehrávají se většinou v kulisách památek, na nádvořích zámků a hradů. Řada z nich má mnohaletou tradici, navštěvují je tisíce lidí. Návštěvníci mohou zavítat například na Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou, Mezinárodní festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou, na Sázavafest ve Světlé nad Sázavou a další.

V dosud nevyužívané části žďárského zámku se v červenci během mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance otevře Muzeum nové generace, které buduje rodina Kinských. Návštěvníkům by mělo prostřednictvím zážitkových expozicí netradiční formou nabídnout pohled do historie zámku i jeho okolí.

V polovině roku 2015 by měl být dokončen Technologický park Jihlava za 450 milionů korun. Bude to druhý velký vědecko-technický park v krajském městě Vysočiny. Je umístěn v jedné z budov bývalé továrny Tesla v Havlíčkově ulici. Bude určen firmám zaměřeným na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie.

Na podzim budou na Vysočině dokončeny větší dopravní stavby, na něž kraj čerpal dotace z evropských fondů. Patří mezi ně například modernizace silnice mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří, jejíž součástí jsou tři mosty, s celkovými náklady kolem 205 milionů korun. Řidiči by na podzim měli také začít využívat silniční obchvat Příseky na Jihlavsku. Stavba za 148 milionů korun začala letos v listopadu.

Během podzimních měsíců by měla být dokončena přístavba pavilonu v Domově důchodců v Proseči u Pošné za 83 milionů korun nebo rekonstrukce oddělení hematologie v pelhřimovské nemocnici za 62 milionů korun.

Devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů se v Jihlavě uskuteční od 27. října do 1. listopadu. Festivalové projekce nabídnou kolem dvou stovek filmů, které by mělo vidět přibližně 30.000 diváků.