„Na druhou zářijovou sobotu, tedy na 14. září, připravujeme tradiční setkání rodáků a přátel našeho města – padesátníků. Zvání jsou všichni – nejen ti, kteří se v Novém Městě na Moravě kolem roku 1969 narodili, někdy studovali nebo zde dnes žijí a pracují, ale i ti, kteří mají k našemu městu třeba jen blízký vztah,“ upřesnila předsedkyně novoměstské kulturní komise Renata Slámová.

Jubilanty čeká v daný den bohatý program, který začne úderem 14 hodiny v novoměstském kulturním domě, kdy se uskuteční prezentace přihlášených hostů. Ve 14.45 je přivítá starosta města a pozve je na společný slavnostní přípitek. V 15 hodin se uskuteční zápis do pamětní listiny a společné fotografování. Zájemci pak mohou využít nabídky prohlídky města, základních škol i gymnazijní budovy. A třešničkou na dortu pak bude společenský večer, který odstartuje v 17 hodin.

„Pokud někdo patří mezi letošní padesátníky se vztahem k Novému Městu na Moravě a má zájem o společné setkání, prosíme, aby nahlasil svoji účast do 7. září Drahomíře Coufalové z novoměstského úřadu na na telefonní číslo 566 598 422 nebo na e-mailovou adresu drahomira.coufalova@meu.nmnm.cz. Děkujeme a těšíme se na shledání,“ vzkázala Renata Slámová.