Druhý největší úspěch mohou slavit Nezávislí kandidáti za obce s lídrem Stanislavem Markem - současným místostarostou. „Mám opravdu radost z toho, jak volby dopadly. Oproti těm minulým se nám podařilo posílit z devíti na deset mandátů. Výsledek ovšem bereme s pokorou a ne pouze jako úspěch náš, ale jako úspěch toho stylu politiky, který v Novém Městě děláme. To znamená, že se do vedení města snažíme zapojovat co možná nejvíce relevantních politických směrů tak, aby měl každý svého zástupce v radě,“ konstatoval vítěz volebního klání Michal Šmarda.

Hned čtyři mandáty získalo Sdružení nezávislých kandidátů za obce, které vede současný místostarosta Stanislav Marek. „V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem voličům, kteří nám dali hlas. Byl jsem trochu pesimista, myslel jsem si, že dopadneme hůř, ale je vidět, že v místních částech máme stabilní voličskou základnu, takže s konečným výsledkem jsem velmi spokojený,“ poznamenal lídr druhého nejsilnějšího sdružení. To získalo hodně hlasů v obcích, které jsou místními částmi Nového Města na Moravě.

Vítězové letošních voleb úzce spolupracovali už v minulém období a zavedená praxe se zřejmě udrží i nadále. „To, že si i strana pod vedením Stanislava Marka, s níž jsme byli v minulém volebním období v koalici, udržela pozici, beru jako důkaz, že lidé přijali naši politiku za svou. Hledáme to, co lidi z měst a obcí spojuje. Ti, kteří se snaží hledat rozpory mezi městy a vesnicemi v Novém Městě, naštěstí neuspěli. I v příštím volebním období se budeme snažit opět vytvořit co nejširší koalici,“ řekl Michal Šmarda.

Výsledky:

1. Lepší Nové Město 10 mandátů
2. Sdružení nezávislých kandidátů za obce 4 mandáty
3. ODS 3 mandáty
4. KDU- ČSL 2 mandáty
5. TOP 09 a Svobodní 2 mandáty
6. ANO 201 2 mandáty