„Prodávat se bude výběrovým řízením na jednotlivé pozemky, je to taková pseudodražba, kdy vysoutěžená parcela není prodána příklepem, ale schvalovací proces musí ještě projít zastupitelstvem,“ uvedl novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Jednotliví zájemci budou v průběhu výběrového řízení, které se uskuteční v sídle novoměstského úřadu 18. dubna od 15.30 hodin, podávat své nabídky. Výběrové řízení na jednotlivé pozemky končí podáním té nejvyšší. „Vyvolávací cena byla stanovena na 874 korun za metr čtvereční. Skládá se dvacetitisícová kauce a každý uchazeč může dražit pouze jednu parcelu. Podmínkou je, že do pěti let by měla být stavba zkolaudovaná,“ vysvětlil Stanislav Marek.

Bývalé tělovýchovné středisko bude zbouráno a na jeho místě "vyroste" nová sportovní hala.
Za investiční akce utratí Nové Město přes miliardu korun

Pozemky letos město kompletně zasíťuje a vybuduje k nim i přístupovou komunikaci. „Město v posledních několika letech šlo spíš tou cestou, že podporovalo developerské projekty. Toto je po dlouhé době poprvé, kdy se město samo pustilo do zasíťování a prodeje parcel,“ podotkl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.