Rekonstrukce se postupně dočkají všechna čtyři patra budovy. Dokončená už je první a druhá etapa rekonstrukce. „Upravená je ambulantní část pavilonu i první podlaží se šatnami zaměstnanců a inspekčními pokoji. Nyní jsme se pustili do třetí etapy,“ potvrdil technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.

Třetí fáze potrvá čtyři měsíce. „Po celou dobu se počítá s kompletní výlukou provozu lůžkového oddělení,“ uvedla mluvčí nemocnice Helena Zelená Křížová. „Ukončení třetí etapy je plánované do 13. července tohoto roku,“ doplnil technický náměstek.

V novoměstské nemocnici se operativa vrátila k normálu.
V novoměstské nemocnici loni zvládli 9 607 operací, nejvíce zákroků na chirurgii

Změny mají zajistit jednoduchý a bezpečný postup při případné evakuaci pavilonu. „Nově bude osazena elektronická signalizace požáru. Z centrálního schodiště od přízemí až do druhého nadzemního podlaží a části chodby druhého patra vznikne úniková cesta. Stávající výtah bude upravený na režim evakuačního výtahu,“ popsal Drdla. Ve druhém podlaží dojde ke změnám dispozic a vzniknou tam dvě nová bezbariérová hygienická zázemí pro pacienty.

Čtvrtá etapa výstavby bude navazovat. „Dílo, které bude stát téměř čtrnáct milionů korun, by mělo být kompletně hotové do 13. listopadu tohoto roku,“ uzavřel Drdla.