Letošní Slunohraní se v Novém Městě na Moravě uskuteční od 1. do 5. července. “Součástí jsou opět tři koncerty na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě,” uvádí tisková mluvčí akce Hana Konderlová.

Druhého července zahraje na Slunohraní od 20 hodin Harafica, cimbálová muzika z Uherskohradišťska. Třetího července vystoupí od 20 hodin zpívající violoncellistka Dorota Barová. Koncert Janáčkova kvarteta je naplánován na 5 července také od 20:00.

Slunohraní prezentuje hudbu klasickou, především komorní, ale i hudbu na pomezí žánrů, folkloru, world music a jazzu. “Přijďte si i letos pro atmosféru letního večera a poslechněte si krásnou hudbu se sklenkou dobrého vína v ruce,” zve Hana Konderlová.

Program:

2.7.2024, 20:00

HARAFICA

Cimbálová muzika z Uherskohradišťska nezůstává pouze u folkloru. Na koncertech doma i v zámoří sklízí úspěchy díky svému jedinečnému přednesu, prolínání hudebních žánrů a originální autorské tvorbě svých členů.

3.7.2024, 20:00

DOROTA BAROVÁ

Zpívající violoncellistka, držitelka ceny Anděl, známá hlavně z kapel Tara Fuki, Vertigo, Tugriki i z kapely Anety Langerové ukazuje na svých koncertech dokonalou harmonii a krásu svého nástroje a hlasu.

„Dorota Barová má cit pro míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi.“ Jan Mazura, ČRo Vltava.

5.7.2024, 20:00

JANÁČKOVO KVARTETO, LETNÍ ORCHESTR

Poslední koncert festivalu bude oslavou české hudby. V podání Janáčkova kvarteta zazní, u příležitosti dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany, jeho kvartet „Z mého života“, Letní orchestr, složený z účastníků hudebních workshopů, bude pod taktovkou Richarda Kružíka pokračovat sérií skladeb českých mistrů. Orchestr doprovodí také skladbu pro harfu.

Vstupenky lze rezervovat od 1.6. na www.slunohrani.cz, zakoupit si je ve festivalové kavárně před Horáckou galerií či před začátkem koncertu.