„Turistický ruch má pro každé město velký význam. To byla motivace, proč jsme chtěli začít provozovat vlastní informační centrum,“ dodal starosta.

Na své si tam přijdou i děti, které si mohou pomocí pastelek vlastnoručně „obléct“ oblíbenou hračku – Igráčka.

Žďár úzce spolupracuje s novoveselským výrobcem nestárnoucí dětské hračky. „Domluvili jsme se, že pro nás udělají figurky slavných žďárských osobností opata Vejmluvy a architekta Santiniho. Vznikne pouze jeden kus od každé,“ pochlubil se žďárský starosta.

Igráček bude ale sloužit i pro pobavení dětí, které do infocentra s rodiči zamíří. „Rodiče mohou dětem koupit Igráčky a ty si je pak mohou vymalovat. Kromě speciálních fixů na malování Igráčků máme i sadu nalepovacích dekorací, kterými lze figurky také ozdobit,“ vysvětlil jeden z pracovníků ícéčka Václav Košťál.

Návštěvníci ínfocentra obdrží informace o městě i o jeho bližším i vzdálenějším okolí. „Z okolí je to hlavně oblast Koruny Vysočiny, to znamená Bystřicko, Velkomeziříčsko a Novoměstsko,“ řekl Koštál.

Návštěvníci si mohou zakoupit i turistické známky, regionální publikace nebo propagační materiály. „Zaměřujeme se na regionální produkty, jako například na kávu ze Sejřku nebo na modrotisk z Olešnice. Původní tvůrce modrotisku vytvořil i vzor žďárské hvězdy, věci s tímto vzorem jsou také v nabídce,“ dodal Košťál.