Zmíněná skluzavka je na bystřickém koupališti novinkou. „Po dvaceti letech jsme do areálu koupaliště přidali bonus navíc. Dlouhodobě jsme skluzavku plánovali, ale vždycky dostalo v rozpočtu přednost něco jiného a stavba skluzavky se odložila,“ sdělil starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Nakonec se skluzavka do rozpočtu přece jen dostala. „Vyšla nás na pět milionů korun. Jde o dvoumístnou skluzavku a je šestnáct metrů dlouhá,“ popsal novinku na koupališti Karel Pačiska.

Lidé bažící po nové atrakci si ale na ni museli chvilku počkat. „Neotevřeli jsme koupaliště hned v první vlně veder, čekali jsme na revizní zprávu. Navíc, když se tam skluzavka instalovala, narušil se okolní terén a namísto trávy tam byla hlína. Kdyby ji lidé na nohách nanosili do bazénů, byla by voda ihned špinavá,“ vysvětlil Karel Pačiska.

Slavnostní otevření nové skluzavky je naplánované na 10. července. Už nyní je ale koupaliště otevřené a milovníci slunce a vodních radovánek tam již mohou vyrazit. „Půjčujeme slunečníky a lehátka. A máme také nový pingpongový stůl,“ lákal do areálu Jan Illek, vedoucí Areálu sportu a kultury.