„Do školky je přihlášeno 25 dětí, otevřena bude zatím jedna třída. Školka byla několik let uzavřena z důvodu nedostatečné kapacity, ale letos bylo dětí víc, tak se mohla znovu otevřít,“ řekla ředitelka Mateřské školy Žďár nad Sázavou Milada Vránková.

Nejvíc dětí je ve školkách blízko „Stalingradu“, zvýšený zájem zaznamenali také na lukrativních místech na okrajích Žďáru. „Právě v okolí Stalingradu by nebyla uspokojena poptávka všech rodičů, proto se otevřela nová budova v ulici Okružní,“ vysvětlila ředitelka.

V současné době funguje ve Žďáře sedm školek, které navštěvuje dohromady necelých šest set dětí zařazených do dvaceti šesti tříd. „Před deseti lety bylo ve Žďáře otevřeno dvanáct školek, pak dětí ubylo a v posledních dvou třech letech dětí přibývá. Nejvíc jsme to pocítili práve letos, kdy jsme museli otevřít školku Okružní,“ dodala Vránková.

Mateřská škola musela projít poměrně rozsáhlou rekostrukcí, pořizovací náklady se vyšplhaly až do výše šesti set tisíc. Do toho však není započítáno základní vybavení jako hračky či další doplňky. Všechno je hrazeno z rozpočtu města Žďár nad Sázavou.

Lucie Janebová