Desítky historických dětských kočárků projedou v sobotu 6. července ve 13 hodin po stezce kolem Kyšperského rybníka v Křižánkách. Akce nazvaná "Nostalgická chvilka s retro kočárky" doplňuje probíhající výstavu těchto vozítek v místním komunitním centru.

Výstava, která potrvá do 14. července, se těší velkému zájmu návštěvníků všech generací. Kromě kočárků jsou k vidění i dobové panenky a kolébky. K vidění je i zhruba půldruhého století stará houpací labuť coby variace na asi nejznámější dřevěné houpací kohouty.

„Na výstavu chodí rodiče s dětmi i prarodiče s vnuky a je úžasné, když uvidí kočárek, ve kterém kdysi sami jezdili nebo v takovém vozili svoje potomky. Děti se jich pak vyptávají a oni jim vyprávějí svoje vzpomínky – je s tím spojeno mnoho zajímavých příběhů a celkově neopakovatelná atmosféra, jak jsou lidé z výstavy nadšení,“ uvedla jedna z organizátorek akce Lenka Zdražilová.

Program sobotní akce zahrnuje řemeslné trhy od 9 hodin, hudební produkci v poledne a po projížďce s kočárky retro módní přehlídku a tombolu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Traktory, biatlonisté, Mig 21 a Nečas. Nové Město hostilo unikátní Zetor show

Zetor Show v Novém Městě na Moravě. | Video: Helena Zelená Křížová