Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neuvolnění zastupitelé si nepolepší

Žďársko – Neuvolnění členové rad a zastupitelstev třech největších měst v okrese budou od nového roku pobírat za svůj výkon ve funkcích v samosprávě odměny v téže výši, jako tomu bylo doposud.

29.12.2010
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační snímek. Foto: DENÍK

A zatímco finanční ohodnocení uvolněných zastupitelů jsou přesně stanovena vládním nařízením, v případě neuvolněných, tedy těch, kteří pro obec pracují při svém civilním zaměstnání, udává nařízení pouze maximální hranici odměny. Jejich konkrétní výši si zastupitelé určují sami.

„Rozhodovali jsme se letos, zda máme navrhnout zvýšení poskytovaných odměn neuvolněným zastupitelům Žďáru nad Sázavou. Nakonec zůstane vše beze změn, tedy v loňském rozpětí,“ uvedla senátorka a starostka okresního města Dagmar Zvěřinová.

Ve Žďáře je celkem 24 neuvolněných zastupitelů, přičemž člen rady města si měsíčně přijde na 2100 korun, předsedové komise rady a výboru zastupitelstva shodně 1910 korun, členové výboru či komise 1580 korun a člen zastupitelstva 490 korun.

Radní: 1600 korun

Ani v Novém Městě na Moravě, kde mají v současné době jednadvacet neuvolněných členů zastupitelstva, nedošlo ke zvýšení odměn zvolených zástupců občanů. Pro volební období 2010-2014 budou podle tajemníka novoměstského úřadu Petra Hanycha ve stejných výších a režimu, jako tomu bylo v letech 2006-2010. „Člen rady města získá měsíčně 1600 korun, člen zastupitelstva 300, předseda výboru zastupitelstva 800 a předseda komise rady města 300 korun, s tím, že při kumulaci více funkcí bude příslušná osoba, která je bude zastávat, pobírat pouze jednu odměnu za nejvýše honorovanou funkci,“ poznamenal tajemník Petr Hanych.

Co se týká finančního zhodnocení práce jednadvaceti neuvolněných zastupitelů, již se podílejí na chodu Velkého Meziříčí, jejich měsíční příjem se pohybuje v rozmezí od 300 do 1200 korun. „Členové komisí a výborů nedostávají pravidelnou odměnu. Rada města je jednou za rok odmění dle aktivity spíše symbolickou odměnou ve výši stokorun,“ uvedl tajemník města Stanislav Rosa.

-------------

Výše odměn městských politiků

Odměny neuvolněných zastupitelů vybraných měst v okrese Žďár nad Sázavou (v Kč měsíčně):

Žďár nad Sázavou
člen rady 2100
předseda výboru/komise 1910
člen výboru/komise 1580
Člen zastupitelstva 490

Nové Město na Moravě
předseda rady 1600
předseda výboru zastupit. 800
předseda komise rady 300

Velké Meziříčí
člen rady města 1200
člen zastupitelstva 400
předseda výboru/komise 300

oslovené městské úřady

Autor: Zlata Ptáčková

Místo události:
29.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vedení žďárské radnice chce lidem více zpřístupnit část Sázavy.
6

Bude se po řece plout na lodičkách? Jednání zatím nejsou konkrétní

Kniha Vyprávěnky o panence Lence od Josefa Havlíka má za sebou slavnostní křest. Publikace vyšla v nákladu 150 výtisků.
24

Vyprávěnky o panence Lence pokřtila i Beata Rajská

Na výživném dluží 200 tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý čtyřicetiletý muž ze Žďáru nad Sázavou.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října. (Pro lepší čitelnost klikněte do grafiky)

Mošt je nejen vitaminovou bombou, ale také základem pro jablečné víno

Habří – Přišel podzim a spolu s ním i sklizeň všeho, co se v našem kraji urodilo. Meruňky a broskve stejně jako hroznové víno se na Vysočině moc často netrhají, zato jablka odedávna byly a dodnes jsou naším nejčastějším ovocem. V Habří, malé vesničce na Bystřicku, se jablka každoročně nejen sbírají a uskladňují, ale také zpracovávají.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení